FAQ Zaloguj
Szukaj Profil
Użytkownicy Grupy
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Rejestracja
Coś nie tak z olejem do pompy sprzęgła.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Forum Użytkowników Motocykla Honda Pan-European ST1100/ST1300 Strona Główna » DZIAŁ TECHNICZNY - ST1300 / Sprzęgło » Coś nie tak z olejem do pompy sprzęgła.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
manius
wymiatacz
wymiatacz


Dołączył: 30 Sty 2016
Posty: 332
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

Skąd: Wieliczka

 Post Wysłany: Nie 14:18, 04 Cze 2017    Temat postu: Coś nie tak z olejem do pompy sprzęgła.

Witam.W zeszłym tygodniu wymieniłem sobie olej w układzie sprzęgła,zalałem marki Ipone Clutch One czerwony minerał.Odpowietrzyłem i próbna jazda około 40 km.Jest OK.Po około 3 godz.następna przejażdzka tyle że z małżonką i w tym momencie problem .Po zapaleniu silnika klamka sprzęgło straciła jakikolwiek luz ,motor zaczyna ruszać już po minimalnym zwolnieniu klamki,póżniej jakby coś szarpneło delikatnie i na klamce zrobił sie bardzo duży luz.No ale nic jadę dalej ,po paru km.wszystko wróciło do normy.Wczoraj myślę ze zobaczę co jest,może trzeba sprawdzic odpowietrzenie sprzęgła,odkręcam dekielek ze zbiorniczka atu czarna membrana z jednej strony do połowy nie naturalnie rozcągnięta.To tak jakby wpadła w reakcję z tym olejem .Decyzja,wymieniam olej i zapodaje zwykły dot4.Naciskam klamkę popuszczam odpowietrznik i klamka wpada, a popychacz zostaje w pompie.Musiałem rozebrać pompę aby go wypchać,wszystkie części pompy wydają się dobre,pompa była szczelna.Czy jest możliwość aby jej zaszkodził ten olej ,miał ktoś podobny przypadek i czy dostanę nową samą membranę bo tą starą niema szans wmontować .

Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Krzychu RRQ
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Paź 2015
Posty: 212
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Skąd: Polska Centralna

 Post Wysłany: Nie 19:18, 04 Cze 2017    Temat postu:

Wymieniałem płyn w sprzęgle st1300 kiła razy i ... tam się leje DOT 4 nie olej ( to nie Bmw)
Sprzęgło przy złym odpowietrzeniu się tak zachowuje (jak opisałeś) czyli jest bardzo krótkie puścisz 1cm a moto szarpie itp
Mówisz o membranie w zbiorniczku przy klamce? Jeśli ubywa płynu ona się rozciaga.
Wyciągnij płyn, który jest w zbiorniczku u góry (np strzykwawką)
Zdejmij lewy bok i zbiorniczek płynu chodzącego
Zobaczysz tam odpowietrznik sprzęgła
Zalewaj od góry (przy zbiorniczku znajdującym się przy lewej klamce) płyn DOT 4 (nic innego)
Odpowietrzaj sprzęgło wspomnianym odpowietrznikiem ( zakręcasz go pompujesz klamką aż będzie twarda i trzymając ją wcisnietą delikatnie odkręcasz odpowietrznik, aż pójdzie płyn/powietrze i zakręcasz przed całkowitym wpadnięciem klamki) nie wchodzi tam dużo płynu ale przepłucz to pare razy odpowietrzajac. Przed złożeniem owiewek zrób jazdę próbną

Ps świeży plyn leci naprawdę solidnie zerkaj do zbiorniczka u góry by nie został pusty bo całość się znów zapowietrzy i efekt znów będzie ten sam.

Powodzenia


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Krzychu RRQ dnia Nie 19:35, 04 Cze 2017, w całości zmieniany 2 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
jerzyk
V


Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 2520
Przeczytał: 14 tematów

Pomógł: 28 razy
Ostrzeżeń: 1/3

Skąd: KT

 Post Wysłany: Nie 20:10, 04 Cze 2017    Temat postu:

Tutaj już żadna wymiana płynu (a nie oleju) nic nie pomoże. Zalałeś sprzegło tym, co rozpuściło uszczelniacze i membranę. Zestaw regeneracyjny i odpowiedni płyn a nie olej. Jak wyżej kolega napisał; DOT 4

Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Mark33
stary wymiatacz
stary wymiatacz


Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 472
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Skąd: Podborze; Ostrów Maz

 Post Wysłany: Pon 6:58, 05 Cze 2017    Temat postu:

Ale Pytanie podstawowe brzmi : Skąd pomysł na olej skoro na zbiorniczku jest informacja o płynie DOT 4. Skoro nie wiedziałeś co zalać to po co brałeś się za wymianę płynu ? Po to jest właśnie forum by zapytać przed a nie po ,jak się rozlało.Powodzenia w ratowaniu sprzęgła.

Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Skorpionwr
Administrator
Administrator


Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 2463
Przeczytał: 22 tematy

Pomógł: 31 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Skąd: Przasnysz

 Post Wysłany: Pon 7:28, 05 Cze 2017    Temat postu:

Manius Ty takiego babola odwaliłeś?

Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Krzychu RRQ
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Paź 2015
Posty: 212
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Skąd: Polska Centralna

 Post Wysłany: Pon 13:25, 05 Cze 2017    Temat postu:

Skorpionwr napisał:
Manius Ty takiego babola odwaliłeś?


Najlepszym się zdarza... szacunek, że kolega zapytał i nie pisał, że kolegi kolega ma taki problem

wszystko da się naprawić - będzie żył powodzenia


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
manius
wymiatacz
wymiatacz


Dołączył: 30 Sty 2016
Posty: 332
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

Skąd: Wieliczka

 Post Wysłany: Pon 20:48, 05 Cze 2017    Temat postu:

No tak tylko w sklepie poprosiłem o olej -płyn juz nie pamiętam co podając do jakiego moto to potrzebuję kupując jednocześnie kilka innych pierdół.A to wszystko było w zeszłym sezonie.Mój błąd zalałem tym be żadnego zastanowienia tylko heja i do przodu.Dzisiaj złożyłem pompę i kicha.Tłoczek chodzi z lekkim oporem,i sprężyna nie jest w stanie go odbić z powrotem.Strzykawką z dołu od odpowietrznika próbowałem wypchnąć tłoczek ale nic to nie dało.Dopiero odkręciłem przewód ponownie i przesunołem tłoczek dorobionym popychaczem z tworzywa.Po tym zabiegu tłoczek zaczął chodzić sprawnie ale nadal się co jakiś czas zacinał.Chyba spuchły gumki uszczelniające więc trzeba zamówić nowe i wymienić .Cóż wiedz kosztuje.

Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
manius
wymiatacz
wymiatacz


Dołączył: 30 Sty 2016
Posty: 332
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

Skąd: Wieliczka

 Post Wysłany: Pon 20:50, 05 Cze 2017    Temat postu:

Waldku-Nie jeden babol jeszcze przed mną .

Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
jerzyk
V


Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 2520
Przeczytał: 14 tematów

Pomógł: 28 razy
Ostrzeżeń: 1/3

Skąd: KT

 Post Wysłany: Pon 21:53, 05 Cze 2017    Temat postu:

Cóż, nikt nie jest nieomylny. Wlałeś transformatorowy olej, a trz było płyn Very Happy Wszystko da się naprawić

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jerzyk dnia Wto 7:01, 06 Cze 2017, w całości zmieniany 1 raz
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Mark33
stary wymiatacz
stary wymiatacz


Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 472
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Skąd: Podborze; Ostrów Maz

 Post Wysłany: Wto 11:08, 06 Cze 2017    Temat postu:

Dobrze że stało się na miejscu a nie w trasie dopiero by była kiszka . Laweta i inne historie. Oby skończyło się na zestawie naprawczym. Powodzenia Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Goguś
stary wymiatacz
stary wymiatacz


Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 445
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Skąd: Płock

 Post Wysłany: Sob 15:30, 10 Mar 2018    Temat postu:

Po zimowym postoju klamka sprzęgła do połowy działa tak jakby nie było płynu w układzie.Ale jest pełno.Wymieniałem w lato i było wszystko ok.Płyn zmienił kolor na taki dosłownie czarny. Podejrzewam że dogorywa uszczelniacz wysprzęglika.Czy słusznie?

Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
jerzyk
V


Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 2520
Przeczytał: 14 tematów

Pomógł: 28 razy
Ostrzeżeń: 1/3

Skąd: KT

 Post Wysłany: Sob 18:23, 10 Mar 2018    Temat postu:

Raczej tłoczek w pompie. Trzeba rozebrać i sprawdzić wszystko po kolei. Pompa, wyprzęgnik, przewody.

Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Korzonek
stały bywalec
stały bywalec


Dołączył: 03 Sty 2017
Posty: 67
Przeczytał: 2 tematy

Ostrzeżeń: 0/3

Skąd: Wschód

 Post Wysłany: Wto 15:43, 17 Kwi 2018    Temat postu:

Panowie i Szanowne Panie wtrącę się do tematu. Na wstępie zaznaczę że wiem że do naszych motocykli idzie płyn DOT 4 a ja na złość mieszkam w dziurze gdzie tylko na zamówienie lub przez internet można coś kupić. Tak więc zamówiłem DOT 4 i dostałem MOTUL DOT 5.1 czy mogę nim zalać wyprzęgnik z klamką i zbiorniczkiem przy kierownicy? Wspomnę iż wymontowany mam wyprzęgnik w celu wymiany oringów. Dodatkowo mam polski płyn DOT 4 Boryszew i mam dylemat którym zalać. Proszę o radę.

Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
samad
zasłuzony
zasłuzony


Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 1426
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 23 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Skąd: Jasień/Żary/LUBUSKIE

 Post Wysłany: Wto 17:56, 17 Kwi 2018    Temat postu:

Zdecydowanie polecam Motul 5.1 - i do sprzęgła i do hamulców ( zwłaszcza z ABS) -- DOT 4 to nie wszystko , chodzi o lepkaść i temperatry wrzenia na sucho i mokro ( było już opisane dość szczegółowo).

Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Korzonek
stały bywalec
stały bywalec


Dołączył: 03 Sty 2017
Posty: 67
Przeczytał: 2 tematy

Ostrzeżeń: 0/3

Skąd: Wschód

 Post Wysłany: Wto 18:40, 17 Kwi 2018    Temat postu:

Dzięki leje DOT 5.1
samad napisał:
Zdecydowanie polecam Motul 5.1 - i do sprzęgła i do hamulców ( zwłaszcza z ABS) -- DOT 4 to nie wszystko , chodzi o lepkaść i temperatry wrzenia na sucho i mokro ( było już opisane dość szczegółowo).


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum Użytkowników Motocykla Honda Pan-European ST1100/ST1300 Strona Główna » DZIAŁ TECHNICZNY - ST1300 / Sprzęgło » Coś nie tak z olejem do pompy sprzęgła.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Solaris phpBB theme/template by Jakob Persson
Copyright © Jakob Persson 2003

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group